Mağaza Yöneticisi Geliştirme Programı
Mt

Teknosa, 2003 yılından beri kendi mağaza yöneticilerini içeriden belirliyor ve yetiştiriyor. Teknosa Akademi, Teknosa'nın geleceğin liderlerini yetiştirmek ile ilgili bu stratejisine 11 günlük sınıf içi eğitim, çeşitli dijital eğitimler, “45 Günlük İş Geliştirme Planı” sunum ödevi ile hizmet vermektedir.

Teknosa mağazalarında, değerlendirme merkezinden başarıyla geçen Mağaza Yöneticisi olabilecek adaylar, Mağaza Yöneticisi Yetiştirme Programı’na alınır. Değerlendirmeler, Teknosa tarafından belirlenen yetkinliklere göre farklı değerlendirme araçları kullanılarak yapılır.

Uygulamalarda kullanılan bazı araçlar, “kişilik envanteri”, “grup çalışması”, “vaka çalışması” ve “rol oyunu” çalışmasıdır. Program dahilinde gerçekleştirilen mağaza ziyaretlerinin amacı; Mağaza Yöneticisi Yetiştirme Programı’nı tamamlayan mağaza yöneticilerinin programda almış olduğu bilgileri uygulamaya geçirme düzeyini ölçmek ve gelişim alanlarını tespit ederek geri bildirim vermektir. Planlanan saha ziyaretleri, Mağaza Yöneticisi Yetiştirme Programı’nı tamamlayan tüm mağaza yöneticilerine uygulanır.