Basında Biz
Intel Basin
​Teknosa Eğitimde Avrupa'da Birinci, Dünyada 2'İnci Sırada​

Teknosa, sektöre nitelikli çalışanlar yetiştirmek adına yaptığı yatırımlarla yeni bir başarıya daha imza attı.

Basin Odul 1
En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülü Teknosa Akademi'nin

Teknosa Akademi dışında Marks&Spencer, YKM ve Turkcell'in de bu kategoride aday gösterildiği En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülü, “Perakende de Her Şey İnsan” ilkesinden hareketle, sektörde insan kaynakları yönetiminde etkili, sürekli, memnuniyet verici ve yenilikçi özellikleri barındıran en başarılı insan kaynakları uygulamasına veriliyor

Basin 2
Teknosa Perakendede 7 Bin 500 Kişiye Eğitim Verdi

Perakende sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla 3 yıl önce Teknosa Akademi'yi hayata geçiren Teknosa, bugüne kadar eğitim verdiği 7 binin üzerinde çalışanla sadece kendinin değil, rakiplerinin de eleman ihtiyacını karşıladı. Perakende sektöründe, satış sorumlusundan yöneticisine kadar her kademedeki çalışanının eğitimini kendisi veren tek firma olan Teknosa, yöneticilerinin yüzde 95'ini de kendi içinden yetiştirdi. Sirkülasyonu perakende sektörü ortalamasının altına indirmeyi başaran firma, 8 yıllık geçmişinde 2 yıllık çalışan ortalamasını tutturdu. 57 ilde 230 mağazayla hizmet veren Teknosa, 3 yıl önce temellerini attığı Teknosa Akademi'nin meyvelerini almaya başladı.

Yeni Projeler
Teknosa'nın Geleceğe Yatırımı, Teknosa Akademi

Teknosa, teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesiyle tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciri. Mağaza adedi ve bulunduğu il sayısı bakımından Türkiye’de bir ilki temsil ediyor. 2000 yılında 5 mağaza ile faaliyete başlayan Teknosa, bugün Türkiye’nin 62 ilinde 220’den fazla mağazasıyla hizmet veriyor.

Basin 4
Akademiler Gençlere Çalışıyor

Teknosa mağazalarında çalışmak isteyen adaylar, öncelikle Kartal Mesleki Eğitim Merkezi’nde üç haftalık eğitimi tamamlıyorlar. Bunun sonucunda da MEB onaylı katılım belgesi alıyorlar. Eğitimlere her hafta ortalama 30 kişi başlatılıyor. Teknosa İnsan Kaynakları Direktörü Asena Yalınız, bu programı tamamlayan adayların uygun görülen mağazalarda istihdam edildiklerini söylüyor.

Basin 5
Teknosa Eğitimle Memnuniyeti Arttırdı

Teknosa'nın 3 bin 500 çalışanı, Enocta iş birliğiyle kurulan Teknosa Akademi aracılığıyla dokuz ay içerisinde 37 bin 360 saat online eğitim aldı. "Müşteri Sen Bizim Her Şeyimizsin", "Zor Kişilerle Başa Çıkma Sanatı" gibi eğitimleri internet üzerinden alan çalışanlar Tavsiye Edilme Oranının (NPS) yükselmesine katkıda bulundu.

Basin 6
Akademi Kurdu 8 Bin Kişiye Eğitim Verdi

İnsana yatırımın Teknosa için her zaman ilk sırada yer aldığını söyleyen Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 5 yıl içinde 8 binden fazla personele eğitim verdiklerini söyledi.

Basin 7
MEB Onaylı Sertifika Veren İlk ve Tek Eğitim Merkezi: Teknosa Akademi

2000 yılında “Herkes İçin Teknoloji” felsefesi ile Türkiye’nin her noktasına ulaşma hedefiyle yola çıkan Teknosa, kısa bir sürede istikrarlı bir şekilde büyüdü; hizmet kalitesi, güvenilirliği, hızı ve ürün çeşitliliği sayesinde Türkiye’nin yaygın teknoloji perakendecisi konumuna ulaştı. 

Basin 8
Sektörüne Eleman Yetiştiren Akademiler

Teknosa Akademi, 2005 yılında kurulan ve elektronik perakendeciliğinde ilk ve tek MEB onaylı sertifika veren bir kurum. Bilimsel perakendecilik anlayışıyla Teknosa standartlarına uygun, alanında yetkin, hizmet anlayışı gelişmiş, başarılı çalışanlar yetiştirmek üzere faaliyet gösteriyor. Akademi ile hem şirket çalışanlarına eğitim veriliyor hem de adaylar yetiştiriliyor.

Basin 9
Kurumsal Akademi Trend Oldu

Türkiye’de şirketler arasında gelişen, holdinglerden küçük ve orta büyüklükteki işletmelere kadar (KOBİ) kadar, bir trend var. “Kurumsal Akademi” kurmak… Nedir Kurumsal Akademi? Kurumsal Akademi, kavram olarak 1960’lardan bu yana kullanılıyor. İlk olarak Amerika’da gelişiyor. Dünyada “Corparete University” olarak biliniyor. Türkiye’de İngilizce’sinden çevrilerek “Kurumsal Akademi” olarak kullanılıyor. “Şirket Üniversitesi” olarak tanımlanamıyor. Çünkü buna Yükseköğretim Kurulu (YÖK) izin vermiyor.

Basin Odul 2
Kariyer Yolu Programı'na Altın Ödül

Sektörün ilk ve tek MEB Sertifikalı eğitim merkezi Teknosa Akademi, eğitim ve gelişim alanında dünyanın en önemli yarışmalarından biri olan "Brandon Hall Group Excellence Awards 2014" kapsamında Best Use of Blended Learning (En İyi Karma Öğrenme Uygulaması) kategorisinde "Mağazacılıkta Kariyer Yolu" programı ile Altın Ödül kazandı. Her yıl dünyanın 50 ülkesinden 1000'den fazla kuruluşun başvuru yaptığı organizasyon kapsamında altın ödüle layık görülen Teknosa, aynı zamanda bu kategoride ödül kazanan ilk Türk firması oldu.

Basin Odul 3
Teknosa Akademi'ye ASTD'den Best Ödülü

Teknoloji perakendeciliği sektörünün ilk ve tek MEB sertifikalı eğitim merkezi Teknosa Akademi, dünyanın işyerinde öğrenme ve performans konusunda en büyük organizasyonu olan ASTD tarafından Best Ödül'e layık görüldü. Teknosa Akademi, art arda aldığı uluslararası ödüllerle en iyi şirket akademisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Basin Odul 4
Teknosa Akademi'ye Uluslararası Ödül

2005 yılında kurulan Teknosa Akademi, uluslararası bir başarıya imza attı. Teknoloji perakendeciliği sektörün MEB Sertifikalı eğitim merkezi Teknosa Akademi, eğitim ve gelişim alanında dünyanın en önemli yarışmalarından biri olan "Brandon Hall Group Excellence Awards 2014" kapsamında Best Use of Blended Learning (En İyi Karma Öğrenme Uygulaması) kategorisinde "Mağazacılıkta Kariyer Yolu" programı ile altın ödül kazandı.

Basin 13
Ülkemizden Kurumsal Akademilere Örnekler

Teknosa Akademi, Teknosa'ya standartlar ve hedeflerle yönetim kültürünü getirmek ve Teknosa'nın dünya standartlarında organize perakende zinciri yapısına sahip olması için geliştirilen özel bir projenin sonucunda 2005 yılında kuruldu. Teknosa Akademi, bin 350 metrekarelik bir alanda 9 derslikte, 15 kişilik bir kadro ile hizmet veriyor.

Basin Odul 5
Teknosa Akademi Altın Ödülün Sahibi Oldu

Teknoloji perakendecisi Teknosa, eğitim ve gelişim alanındaki yarışmalardan "Brandon Hall Excellence Awards"da birinciliğe layık görüldü.

Basin Odul 6
​Teknosa Akademi, Altın Ödüle Layık Görüldü

Teknosa Akademi, eğitim ve gelişim alanında en prestijli yarışmalardan biri olan “Brandon Hail Excellence Awards”da Teknosa Koçluk Programlan ve Mentorluk Sistemi" ile altın ödül alarak, alanında uzman çalışanlar ve eğitimlere verdiği önemini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Basin 16
Teknosa “İçindeki Güce” İnanıyor

Teknosa, organize bir perakende şirketinde olması gereken standartların, vizyonun, organizasyonel yapının belirlenmesi için başlattığı “Altın Gol” projesinden bu yana, zaman içerisinde büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Özellikle son 5 yıl içerisinde, perakende sektörünün dinamizmine uyum sağlamak, şirketin stratejik hedeflerinin tüm çalışanlar tarafından anlaşılması ve içselleştirilmesi, ortak hedeflerle ortak bir dil yaratmak ve bunun koçluk bakış açısıyla verilmesi en önemli gündem maddelerimizi oluşturdu ve oluşturmaya devam ediyor.