Akademi Kurdu 8 Bin Kişiye Eğitim Verdi
Basin 6

İnsana yatırımın Teknosa için her zaman ilk sırada yer aldığını söyleyen Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 5 yıl içinde 8 binden fazla personele eğitim verdiklerini söyledi.

Sektörde akademisi olan tek firma olduklarını dile getiren Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 2005 yılından bu yana 8 binden fazla çalışana eğitim verildiğini söyledi. 3 bin 200 kişiyi istihdam eden Teknosa için insana yatırımın her zaman birinci sırada yer aldığına değinen Nane, bu eğitimlerden satış danışmanları, diğer mağaza ve merkez çalışanlarının faydalandığına dikkat çekti. Akademinin 350 öğrenci kapasitesine sahip 13 derslikle hizmet verdiğini söyleyen Nane, eğitimlerinin içeriğini ve eğitim programlarını 28 kişilik eğitim kadrosunun oluşturduğunu ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi ve bağımsız eğitim şirketlerinden de destek alındığına dikkat çekti. Çeşitli pozisyonlar için farklı eğitimler verdiklerin, dile getiren Nane, “Aday Satış Danışmanı Programı”, “İşbaşı Eğitimleri”, “Mağaza Yöneticisi Yetiştirme Programı” gibi farklı eğitimlerin olduğunu anlattı. Nane, "Mağazalardaki personelin yanı sıra genel müdürlükte çalışan personelin de mesleki, yönetsel ve kişisel gelişimleri, performans yönetimi ve kariyer planlamalarını Merkez Eğitimleri aracılığıyla yapıyoruz." dedi.

Satın almada kadınlar etkin. Ürün tedariği, mağaza konsepti ve diğer tüm faaliyetlerde kadınlarında beklentilerini önemsediklerini anlatan Nane özellikle televizyon ve beyaz eşya segmentlerindeki satın alma kararlarında kadınların etkin olduğunu söyledi. Geçen yılı 1,2 milyar TL ciro ile kapatan Teknosa'nın 68 ilde 260 mağaza ile faaliyet gösterdiğini hatırlatan Nane, 91 bin metrekare olan satış alanlarına yıl sonuna kadar 20 bin metrekare daha ekleyeceklerini anlattı.

6 bin kadına bilgisayar kullanmayı öğretti. Teknosa sosyal sorumluluk kapsamında başlattığı "Kadın için Teknoloji" projesiyle kadınlara ücretsiz bilgisayar kursu veriyor. 2007 yılının Nisan ayından itibaren Şanlıurfa, Trabzon, Van, İzmir, İstanbul, Kars, Ankara, Samsun, Afyon, Diyarbakır, Denizli, Hatay, Erzincan, Rize ve Nevşehir illerinde gerçekleştirilen Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi'nde 6000'den fazla kadın bilgisayar kullanmayı öğrendi. 3 haftalık dönemler halinde düzenlenen kurslarda, kadınlar Windows XP'de temel işlemler, internet kullanımı ve e-posta gönderimini uygulamalı olarak öğreniyor. Marka ayrıca tarih, Tarih için Teknoloji-Nadir Eserler, Milli Takımlar Teknoloji Tedarikçiliği, Elektronik atık toplama projelerini yürütüyor.

Kaynak; Milliyet Ek, 20/10/2010