Sektörüne Eleman Yetiştiren Akademiler
Basin 8

Teknosa Akademi, 2005 yılında kurulan ve elektronik perakendeciliğinde ilk ve tek MEB onaylı sertifika veren bir kurum. Bilimsel perakendecilik anlayışıyla Teknosa standartlarına uygun, alanında yetkin, hizmet anlayışı gelişmiş, başarılı çalışanlar yetiştirmek üzere faaliyet gösteriyor. Akademi ile hem şirket çalışanlarına eğitim veriliyor hem de adaylar yetiştiriliyor.

İŞKUR iş birliği ile açılan MEB onaylı Teknosa Aday Satış Danışmanı Eğitim Programı, Teknosa satış servis standartları, ürün bilgisi, iş sağlığı ve iş güvenliği ile mağazada kullanılan programlara yönelik verilen sisten eğitimlerinden oluşuyor. Program iki hafta Teknosa Akademi'de, bir hafta mağazada iş başı eğitimi olarak veriliyor. Eğitim Programı'nın eğitim ve gelişim kanallarını sınıf içi eğitimler, e-eğitimler, eğitim videoları ve işbaşı eğitim oluşturuyor. Gözlem ve değerlendirmelere ilave olarak, programların sonunda yapılan sınav da adayların işe girişleri konusunda belirleyici oluyor.

Bugüne kadar 10 binden fazla mezun veren Teknosa Akademi'ye katılanların yüzde 85'i işe giriş yaptı. Bu eğitimlere katılmak isteyenlerin Teknosa internet sitesindeki başvuru formunu doldurmaları yeterli.

Kaynak; Ekonomist, 06/07/2014