​Teknosa Akademi, Altın Ödüle Layık Görüldü
Basin Odul 6

Teknosa Akademi, eğitim ve gelişim alanında en prestijli yarışmalardan biri olan “Brandon Hail Excellence Awards”da Teknosa Koçluk Programlan ve Mentorluk Sistemi" ile altın ödül alarak, alanında uzman çalışanlar ve eğitimlere verdiği önemini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Eğitim ve gelişim fonksiyonunu kurum hedef ve stratejileriyle örtüştürerek katma değer yaratan, çalışanların öncü gelişim fırsatlarıyla desteklendiği, yaşayan gelişim ortamları yaratan kurumlara verilen ödüle, her yıl dünyanın yaklaşık 55 ülkesinden 1000'den fazla kuruluş katılıyor.

Ödüle ilişkin değerlendirme yapan Teknosa Akademi Müdürü Arzu Sarıkayalar, "Rehberlik bazlı öğrenme temeline hizmet eden koçluk ve mentorluk yaklaşımında Türkiye perakende sektörünün öncü şirketlerden biriyiz. 3500'ü aşkın çalışanımızla önemli bir ölçeğimiz var. Programı bu kapsamda ve bu kadar çalışanla sürdürüp ölçmek, bize performans ile birlikte uluslararası bir ödül kazandırdı. 2014 yılında da Brandon Hall Excellence Awards'da En iyi Karma Öğrenme Uygulaması kategorisinde "Mağazacılıkta Kariyer Yolu" Programı ile birinciliği göğüslemiş ve yine altın ödülü kazanan ilk Türk firması olmuştuk. Çalışanlarımızın katılım ve performansıyla paralel olarak geliştirmelerimiz sürüyor" dedi.

Kaynak; HR Dergi, 01/10/2015