Teknosa Akademi'ye ASTD'den Best Ödülü
Basin Odul 3

Teknoloji perakendeciliği sektörünün ilk ve tek MEB sertifikalı eğitim merkezi Teknosa Akademi, dünyanın işyerinde öğrenme ve performans konusunda en büyük organizasyonu olan ASTD tarafından Best Ödül'e layık görüldü. Teknosa Akademi, art arda aldığı uluslararası ödüllerle en iyi şirket akademisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Kaynak; Anadolu Ajansı, 03/10/2014

 

Teknoloji perakendeciliği sektörünün ilk ve tek MEB sertifikalı eğitim merkezi Teknosa Akademi, dünyanın işyerinde öğrenme ve performans konusunda en büyük organizasyonu olan American Society for Training & Development-Amerikan Eğitim ve Gelişim Derneği (ASTD) tarafından Best Ödül'e layık görüldü. 2005 yılında kurulan Teknosa Akademi, kurulduğundan bu yana 10 bini aşkın mezun verdi.

Kaynak; Ajans34.com, 03/10/2014

Teknosa Akademi, art arda aldığı uluslararası ödüllerle en iyi şirket akademisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bilimsel perakendecilik anlayışıyla alanında yetkin, hizmet anlayışı gelişmiş, başarılı çalışanlar yetiştirmek amacıyla 2005 yılında kurulan Teknosa Akademi, uluslararası ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Dünyanın işyerinde öğrenme performansı konusunda en büyük organizasyonu olan ASTD Teknosa Akademi'yi Best Ödül'e layık gördü. Sektörün ilk ve tek MEB sertifikalı eğitim merkezi Teknosa Akademi, çalışanların eğitim ihtiyaçları ve gelişim alanlarını doğru tespit ederek kişisel, mesleki ve yönetsel gelişimlerini sağlamak; bu sayede şirket standartlarına uygun çalışanlar yetiştirmek üzere kurulduğundan bu yana 10 bini aşkın mezun verdi.

Teknosa Akademi'nin uluslararası kurumlarca ödüllendirilmesinden büyük gurur ve mutluluk duyduklarını belirten Teknosa İnsan Kaynakları Direktörü Revna Besler, "Teknolojinin kariyer merkezi Teknosa Akademi ile sadece şirketimize değil tüm sektöre insan kaynağı yetiştiriyoruz. Akademimiz yetenekleri şirketimize çekmek geliştirmek ve tutundurmak konusunda da önemli bir misyona sahip. İnsana yatırım bizim için her zaman ilk sırada yer aldı ve bundan sonra da böyle olmaya devam edecek. Mevcut başarımızın ve liderliğimizin altında yatan en büyük etken şüphesiz insan kaynağımızdır." dedi. 2 Ekim'de Washington'da düzenlenen ödül törenine katılan Teknosa Akademi Müdürü Arzu Sarıkayalar ise, "Akademi'miz bu önemli ödülü nitelikli iş gücü yetiştirme ve bu alanda liderler çıkararak iş gücü kaynağını giriş pozisyonundan şirketin tepe yönetimine kadar ulaştırma konusundaki birbiri ile entegre programları ve yenilikçi uygulamaları ile kazandı. Aldığımız ödüller, teknoloji perakendeciliğine iş gücü yetiştirme çabalarımızın takdir edildiğini gösteriyor." dedi.

ASTD Hakkında Yetişkin eğitim ve işletmelerde performans attırma konusunda çalışan bir kurum olan ASTD (Amerikan Eğitim ve Gelişim Derneği) ABD'de 128 şubesi ve 20’den fazla uluslararası iş ortağıyla faaliyet gösteriyor. 1943 yılında kurulan ASTD, eğitim ve performans artırımı konusunda dünyanın yüzden fazla ülkesinden gelen seçilmiş uzmanlara ev sahipliği yapıyor. Çalışanların eğitim ve gelişimleri adına başarılı sonuçlar elde etmiş firmaları ödüllendiren ASTD Best Ödülleri ise, 2003 yılından bu yana veriliyor. Ödülü alan kurumların, bu yaklaşımlarını örnekler ve iş sonuçları ortaya koymaları bekleniyor. Bu yıl 12.'si gerçekleştirilen ASTD Best Ödülleri, 2 Ekim 2014 tarihinde Washington'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Kaynak; haberefix.net, 03/10/2014 - Kaynak; milliyet.com.tr, 03/10/2014