Mağaza Müdürü Geliştirme Programı

Teknosa, 2003 yılından beri kendi mağaza yöneticilerini içeriden belirliyor ve yetiştiriyor. Teknosa Akademi, Teknosa'nın geleceğin liderlerini yetiştirmek ile ilgili bu stratejisine 11 günlük sınıf içi eğitim, çeşitli dijital eğitimler, “45 Günlük İş Geliştirme Planı” sunum ödevi ile hizmet vermektedir.

Teknosa mağazalarında, değerlendirme merkezinden başarıyla geçen Mağaza Müdürü olabilecek adaylar, Mağaza Müdürü Yetiştirme Programı’na alınır. Değerlendirmeler, Teknosa tarafından belirlenen yetkinliklere göre farklı değerlendirme araçları kullanılarak yapılır.

Uygulamalarda kullanılan bazı araçlar, “kişilik envanteri”, “grup çalışması”, “vaka çalışması” ve “rol oyunu” çalışmasıdır. Program dahilinde gerçekleştirilen mağaza ziyaretlerinin amacı; Mağaza Müdürü Yetiştirme Programı’nı tamamlayan mağaza yöneticilerinin programda almış olduğu bilgileri uygulamaya geçirme düzeyini ölçmek ve gelişim alanlarını tespit ederek geri bildirim vermektir. Planlanan saha ziyaretleri, Mağaza Müdürü Yetiştirme Programı’nı tamamlayan tüm mağaza yöneticilerine uygulanır.